Máte v rodine alebo medzi priateľmi dieťa alebo osobu s epilepsiou, cukrovkou, alergiou alebo s vysokým krvným tlakom? Náramky záchrany sú dôležitým informačným prvkom pri záchrane ľudského života v situáciách, ako je autonehoda, či odpadnutie na ulici, pri turistike, plávaní, pri vode alebo mori a pod.

 

Podstatou náramku je zobrazenie informácie o diagnóze alebo ochorení. Nemenej dôležitá je možnosť doplňujúceho kontaktu na príbuzných pre prípad núdze.

 

K dispozícii sú dnes nasledovné typy náramkov:

 

Pružné silikónové náramky pre dospelých

 

Silikonove naramkySú vyrobené zo 100% silikónu, čo zabezpečuje trvácnosť pri každodennom používaní. Sú užšie a lacnejšie, pohodlné a vhodné do každého počasia. Názov ochorenia je vlisovaný do silikónu vo dvoch jazykoch (slovenčine a latinčine), takže s náramkom môžete vycestovať aj do zahraničia. Kvalita silikónového náramku spĺňa najvyššie parametre a zaručuje jednoduché udržiavanie čistoty.

 

V súčasnosti sú k dispozícii nasledovné silikónové náramky:

 

 • na vysoký krvný tlak (hypertenziu) - modrý,
 • na cukrovku (diabetes) - zelený,
 • na epilepsiu – biely
 • na alergiu – žltý (viď. obrázky).

 

V našej lekárni máme k dispozícii všetky štyri typy.

 

 

Pevné textilné náramky pre dospelých s nerezovou známkou a reflexnými prvkami

 

Textilny naramokTextilný náramok so zapínaním na suchý zips oceníte pre jeho prispôsobivosť a jednoduchosť zapínania. Je vyrobený z jemného materiálu vysokej kvality. Saténovo-matný povrch nerezovej známky a gravírovanie zachová dôležité údaje všade a za každého počasia. Nerezová známka je obojstranná.

 

Odporúčame, aby ste si dali dogravírovať číslo na najbližších, alebo inú dôležitú informáciu. Často sa totiž pohybujeme mimo domova a nie vždy s dokladmi alebo zdravotným preukazom. Telefónne číslo na príbuzných Vám preto v stave núdze môže zachrániť život.

 

Náramok je vhodný na každodenné nosenie, pri športovaní, turistike, na dovolenke. Môžete ho mať aj vo vode a jeho reflexné prvky  (obruba náramku šitá reflexnou niťou) prilákajú pozornosť aj v tme!

 

V súčasnosti sú k dispozícii nasledovné textilné náramky pre dospelých:

 

 • Cukrovka – diabetes
 • Vysoký krvný tlak – hypertenzia
 • Hemofília
 • Skleróza multiplex
 • Parkinsonova choroba
 • Alzheimer
 • Náramok s krvnou skupinou (0 Rh+, 0 Rh-, A Rh+, A Rh-, B Rh+, B Rh-, AB Rh+, AB Rh-)
 • Náramok s textom „Kardiologické ochorenie“
 • Univerzálny náramok s prázdnou známkou na vygravírovanie inej potrebnej informácie

 

 Diabetes  Hypertenzia

 

V našej lekárni máme k dispozícii textilné náramky pre dospelých na cukrovku a vysoký krvný tlak, ktorýkoľvek z ostatných náramkov vieme zabezpečiť do 24 hod., stačí nám poslať mail na objednávky@liecik.sk

 

Detské textilné náramky s nerezovou známkou a reflexnými prvkami

  

Naramky pre deti

 

Textilný náramok so zapínaním na suchý zips oceníte pri deťoch pre jeho prispôsobivosť a jednoduchosť zapínania. Je vyrobený z jemného materiálu vysokej kvality. Saténovo-matný povrch nerezovej známky a gravírovanie zachová dôležité údaje všade a za každého počasia.

 

Odporúčame na náramok deťom dogravírovať telefónne číslo na najbližších (mama, otec), nezabúdajme, že deti sa pohybujú mimo domova väčšinou bez akéhokoľvek dokladu alebo zdravotnej kartičky. Telefónne číslo na príbuzných môže v stave núdze zachrániť život dieťaťa.

 

Náramok je vhodný na každodenné nosenie, pri športovaní, turistike, na dovolenke, v tábore, môže sa nosiť aj vo vode. Jeho reflexné prvky (obruba náramku šitá reflexnou niťou) prilákajú pozornosť aj v tme! Pre veľkosť náramku je vhodný pre deti od 2 rokov.

 

V súčasnosti sú k dispozícii nasledovné textilné náramky pre deti:

 

 • Modrý s nápisom Cukrovka – diabetes
 • Žltý univerzálny náramok s čistou známkou na vygravírovanie potrebnej informácie

 

Detsky naramok cukrovka Detsky naramok univerzalny 

 

V našej lekárni máme k dispozícii oba typy náramkov.

 

Náramky poznajú aj záchranári, majú podporu Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby, Červeného kríža, Slovenskej lekárskej komory a ďalších záchranných zložiek.

 

Zoznam všetkých dostupných náramkov nájdete po kliknutí sem.

 

Nenašli ste náramok, aký potrebujete? Napíšte nám na objednavky@liecik.sk a zoženieme ktorýkoľvek z dnes dostupných.

 

Poznámka: Pri kúpe textilného náramku máte možnosť využiť zvýhodnené podmienky pre gravírovanie údajov, ktoré výrobca dohodol s viacerými spoločnosťami, zaoberajúcimi sa gravírovaním. Ich kompletný zoznam nájdete TU.